ČSN EN 61747-6   (358787) Zobrazovací součástky s kapalnými krystaly a polovodičové - Část 6: Měřicí metody pro moduly s kapalnými krystaly - Typ transmisní

  • Norma: ČSN EN 61747-6   (358787)
  • Název: Zobrazovací součástky s kapalnými krystaly a polovodičové - Část 6: Měřicí metody pro moduly s kapalnými krystaly - Typ transmisní
  • Kategorie: 3587 - Polovodičové součástky
  • Katalogový kód:72028
  • Dostupnost:Tisk
  • Váha (gr):100
  • Třídící znak:358787
  • Platnost:Norma není platná
  • Vydání:02/2005
  • Účinnost:03/2005 - 07/2015
  • Jazyk:Norma je v češtině.
Norma byla nahrazena těmito normami: ČSN EN 61747-30-1   (358787)

Anotace textu normy ČSN EN 61747-6   (358787)

Norma IEC 61747 uvádí podrobnosti postupů hodnocení jakosti, požadavků na kontroly, třídicí posloupnosti, požadavky na vzorkování a postupy zkoušení a měření pro hodnocení zobrazovacích modulů s kapalnými krystaly. Tato norma je omezena na transmisní zobrazovací moduly s kapalnými krystaly (LCD), které používají LCD segmentové, maticové pasivní nebo aktivní a achromatické nebo barevné typy (definice chromatičnosti a obrazového bodu jsou uvedeny v kapitole 3), které jsou vybaveny vlastními integrovanými zdroji osvětlení nebo jsou bez vlastního zdroje osvětlení.

Pro zobrazovací systémy se zadní projekcí nebo zobrazovací systémy s projekcí zpředu je optická funkce na stínítku určena nejen vlastnostmi panelu, jak je popsáno v této normě, ale rovněž osvětlovacím systémem, jako jsou projekční čočky, stínítko, světelné filtry atd. Tato norma tedy neplatí pro takové projekční zobrazovací systémy. (Tato norma může však být použita pro zobrazovací systémy se zadní projekcí jako návod pro určení optické funkční charakteristiky ´na stínítku´).

Pro dosažení užitečného a jednotného popisu vlastností zobrazovacích součástek, pokrývaných touto normou, jsou poskytovány specifikace pro běžně přijaté příslušné parametry, které spadají do následujících kategorií:

a) všeobecného typu (např. rozlišení v počtu obrazových bodů, úhlopříčka, rozvržení obrazových bodů),

b) optické (např. kontrastní poměr, doba odezvy, směr pozorování, přeslech, atd.),

c) elektrické (např. příkon, EMC),

d) mechanické (např. geometrie modulu, hmotnost),

e) splnění trvanlivostní zkoušky vlivu prostředí,

f) spolehlivostní a rizikové/bezpečnostní.


Pro většinu kategorií je specifikace zřejmá. Avšak pro některé kategorie, zejména v oblasti optických a elektrických vlastností, může specifikovaná hodnota záviset na metodě měření.

Účelem této normy je vyznačit a uvést seznam parametrů závislých na postupu a předepsat specifické metody a podmínky, které musí být použity pro jejich snadné numerické určení.

Předpokládá se, že všechna měření provádí personál zkušený v oblasti běžných měření záření a elektrických měření. Cílem této normy není uvádět podrobnosti osvědčených způsobů pro elektrotechnickou a optickou experimentální fyziku. Dále musí být všechny přístroje vhodně kalibrovány kompetentním personálem a musí být udržovány záznamy o kalibracích a o příslušné návaznosti.

 

Zdroj: Česká Agentura pro Standardizaci (www.agentura-cas.cz) - smluvní partner

 

GPSR - Výrobce/Distributor:
TECHNOR print, s.r.o., K Sokolovně 439/11, Hradec Králové 503 41
IČ: 06655327, e-mail: technor@technor.cz
Bezpečnostní informace k produktu: Technické normy ČSN

Náhled obsahu normy dočadně není k dispozici.