ČSN EN 60695-1-11   (345615) Zkoušení požárního nebezpečí - Část 1-11: Návod k posuzování požárního nebezpečí u elektrotechnických výrobků - Posouzení požárního nebezpečí

  • Norma: ČSN EN 60695-1-11   (345615)
  • Název: Zkoušení požárního nebezpečí - Část 1-11: Návod k posuzování požárního nebezpečí u elektrotechnických výrobků - Posouzení požárního nebezpečí
  • Kategorie: 3456 - Zkoušení a měření
  • Katalogový kód:88306
  • Dostupnost:Tisk
  • Váha (gr):100
  • Třídící znak:345615
  • Platnost:Norma není platná
  • Vydání:06/2011
  • Účinnost:07/2011 - 11/2017
  • Jazyk:Norma je v češtině.
Norma byla nahrazena těmito normami: ČSN EN 60695-1-11 ED.2   (345615)

Anotace textu normy ČSN EN 60695-1-11   (345615)

Norma poskytuje návod k posouzení požárního nebezpečí u elektrotechnických výrobků a k následnému rozvoji zkoušení požárního nebezpečí, což se bezprostředně týká poškození osob, zvířat nebo majetku. Nastiňuje postup, který vychází z nebezpečí a vede ke stanovení zkušebních metod a kritérií na provedení výrobků.

Riziko požáru a možná nebezpečí spojená s požárem je zapotřebí zvažovat při navrhování všech elektrotechnických výrobků. S ohledem na to cílem navrhování součástek, obvodů a zařízení, jakož i volby materiálů, je snížit přípustné úrovně možných rizik požáru, a to i v případě předvídatelného abnormálního použití, špatné funkce nebo poruchy. Tato norma spolu se souvisící ČSN EN 60695-1-10 poskytuje vodítko, jak toho dosáhnout.

Posuzování požárního nebezpečí se používá k určení, které typy případů požárů (požární scénáře) budou souviset s výrobkem, ke stanovení, jak měřitelné požární vlastnosti výrobku souvisí s následky těchto případů, a ke stanovení zkušebních metod a požadavků na provedení týkajících se těchto vlastností, které povedou buď k přijatelným následkům požáru nebo k úplné eliminaci tohoto případu.

 

Zdroj: Česká Agentura pro Standardizaci (www.agentura-cas.cz) - smluvní partner

Náhled obsahu normy dočadně není k dispozici.